| catalintuluc a întrebat:

Am un citroen c5 din 2002 2.0 hdi si am schimbat solenoidul la electromotor, l-am montat pe masina si cand dau la automat porneste dar electromotorul ramane cuplat, dupa ce iau o borna la baterie si o pun iar ramane tot cuplat, contactul fiindu-i luat... am verificat in parte electromotorul si este bun, ce poate fi altceva? alte relee?

2 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Cine a inlocuit solenoidul, mai trebuie scolit.

| Denila123 a răspuns:

Pune alt electromotor de pa alt cineva și vezi tot așa face așa îți dai seama daca nu cuplează bendix u.