| AlexG98 a întrebat:

Am un land rover freelander2005. uneori mi se aprinde check engine si semnul exclamarii in el (culoare galbena) si pe timpul cat e aprins scoate fum negru...se intampla cand apas mai tare pe acceleratie dupa 80 la ora...de ce?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De obicei noxele in exces au ca si cauza segmentii trebuie sa refaci kitul motor, daca km reali lamasini sunt in jur de 200, 000 sau peste ia in considerare asta.
Se poate sa ai probleme si cu debimetru de aer
posibil - turbina sa fie murdara si celelalte probleme binecunoscute

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca are o problema.
Diagnoza iti va raspunde la intrebare.
Simptomele de genul asta pot fi de la filtrul de particule (daca are), sau clapetele de aer, ori turbina sau injectoare.