| Raluca591 a întrebat:

Am un Opel Astra G CC, hatchback. Problema este la suspensia de pe partea dreapta pe spate, care este cazuta, deoarece este o gaura in portbagaj unde se sustinea suspensia. Imi puteti recomanda un service auto din Bucuresti si daca stiti estimativ cat m-ar costa sa schimb tot spatele?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu m-am uitat la Astra, dar din cate stiu, arcurile stau direct pe lonjeron. Nu inteleg cum poate ajunge gaura pana in portbagaj, ar insemna sa treaca complet prin lonjeron, apoi prin podeaua portbagajului.
Nu prea recomand reparatia caroseriei, daca a ajuns in starea asta; sigur ai rugina pana pe fata, si te vei chinui mereu cu ea. Salveaza ce e bun, si cumpara alta, pana in 1300e.
O reparatie in service ce implica inlocuirea lonjeroanelor sare bine de 3000 de lei, deci ajungi usor la costul uneia ok.
Eu i-am cumparat lui taica-miu una din 2001, fara rugina, cu 1000e.