| edy08 a întrebat:

Am un renault megane din 2006.si nu stiu de unde sa iau codul pentru radio cd. daca stie candva unde este scris, sau cum il pot afla. mersi mult

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca ai actele scrie si pe cartea lui si pe foaia aia care o primesti in plic o-data cu radioul. Daca nu mai ai actele poti sa te duci al un centru si costa de la 30 pana la 150 de lei in functie de model, marca si preturile practicate de fiecare service. Doar pe un stand de decodare se poate obtine acel cod dupa serie si anul productiei care sunt scrise pe spatele casetofonului, altfel nu poti obtine acel cod!

Stefan
| Stefan a răspuns:

În mod normal cand ai cumparat autoturismul trebuia sa-ti dea si cartea aparatului de radio, in care era inscris codul aparatului. Daca nu ai aceasta posibilitate mergi la un electrician auto care te va ajuta in aceasta problema.

| anonim1 a răspuns:

Si eu am patit asa cu radioul meu, nu am gasit pe net coduri pentru el, poate daca ai incerca sa mergi la reprezentanta...

| ionutz49 a răspuns:

Du-te la o reprezentanta Renault si acolo o sa ti-l dea daca nu ma insel se ia dupa seria de la radio si se calculeaza un cod.