| anonim_4396 a întrebat:

Am un scuter din vara lui 2011 si acum cand l-am pornit dupa 2 luni nu pornea find bateria de vina i-am dat curent si a pornit l-am tinut pornit vreo 5 min apoi l-am inchis si cand sal ponesc peste 5 min nu mai avea curent bateria cum fac sa o reincarc trebuie sa merg pe el sa se reincarce sau sa in tin pe loc cu motoru pornit?

Răspuns Câştigător
| negru30 a răspuns:

Incarca bateria la un redresor - ca sa fii sigur - daca te lasa iar inseamna ca trebuie sa cumperi alta

5 răspunsuri:
| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Nu`ti mai da scanteie, cumpara o bujie noua,

| negru30 a răspuns:

Multumesc

| subfocus a răspuns:

Nu mai asculta de toate sfaturile astea. n-are bateria nimic. trebuie sa o incarci odata full pe redresor si mere nu are nici o buba. o sa vezi

| nikbad4u a răspuns:

Nu frate vrei sa sari in aer cu el este gripat trebuie desfacut tot motoru si curatat care benzina in el are bujia umeda deia nu porneste

| deagle22 a răspuns:

Trebuie sa cumperi alta pe degeaba o incarci