| SelenaNatalia a întrebat:

As putea sa dau sala sau examenul auto in alt judet? De exemplu daca apartin de jud Arges si vreau sa dau in Bucuresti as putea? Sau trebuie sa imi fac mutatie?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mutatie, altfel dai examenul acolo unde ai adresa din buletin

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Examinarea pentru obtinerea permisului de conducere se poate sustine in judetul de domiciliu sau de resedinta (flotant).

| mont a răspuns:

E un proiect de lege sa poti da oriunde, dar inca nu a intrat in vigoare.

| NimicGol a răspuns:

Scoala o poti face in alt judet, dar examenul in judetul de unde provi.Ca sa poti da examenul in alt judet trebuie sa iti faci mutatia in acel judet care vrei sa dai examenul.

| SelenaNatalia explică:

Multumesc tuturor pentru raspuns