| rockvandam a întrebat:

As vrea sa imi schimb ecranu de la un audi a6 2005.Monitorul acela din mijlocul bordului(nu stiu cum sa-l numesc).As vrea sa imi pun ceva care sa ma ajute sa parchez(cu senzori sau cmaera pentru parcare fata spate), sa am navigatie pe el si sa mearga muzica+videoclipuri.
De unde pot cumpara asa ceva si cum se numeste?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe ebay, amazon samd

https://www.ebay.com/......2081460944

| relian a răspuns:

Monitoru ala din mijlocu bodrului ce spui tu nu til schimba nimeni, acolo nu poti instala nimic altceva nici original si nici aftermarket. Daca vrei sa pui ce spui tu, alea se monteaza in locul radioului, aia e tot.Deci sunt navigatii si alte chestii ce spui dar se monteaza acolo, sunt unele care se potrivesc exact in locul radioului.
Cum se numeste? GPS sau navigatie cu camera si senzori de parcare.Dar daca vrei sa gasesti ceva trebuie sa cauti in engleza.Cauta pe ebay sunt de care vrei.
Deci nu te lua dupa ce zic unia se cheama display, displayul doara arata ceva, tu ai nevoie de gps, de camera si senzori si de display bineinteles.Toate vin gramada la pachet.Acel display e doara display, restul vin bagate in bord, de exemplu antena pentru gps si GPS vin in bord, camera la spate, senzorii pe bumpere.

| Evolution a răspuns:

Se cheama display si ai 2 optiuni, poti sa il iei after market sau original.
Cel original trebuie activat cu o diagnoza pentru masina ta ca sa ai parte de toate optiunile si sa mearga.
Cel after market trebuie doar montat. De obicei vine si cu camera de pe spate.
In Romania preturile sunt cam scumpe, iti recomand daca vrei aftermarket (eu mi-am pus la peugeot 207 sw din 2011 ) sa cauti pe aliexpress.
E un site din china dar ai grija si la taxele vamale.
Mai multe informatii le gasesti acolo.
Succes!