| rdima a întrebat:

As vrea sa stiu cit timp este valabil permisul de conducere moldovnesc in europa?

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Decat un an de la intrarea pe teritoriul acelei tari cu conditia sa nu expire permisul in aceasta perioada!

| a1doru a răspuns:

Daca o sa obtii rezidenta in una din tarile eu., ai 1 an la dispozitie pentru a-l preschimba.nu trebuie sa dai din nou examen.

| ThePunisher a răspuns:

Teoretic, daca legislatia din Rep. Moldova este in conformitate cu standardele internationale, si nu te duci in Marea Britanie, unde se conduce pe partea stanga a drumului, ar trebui sa fie valabil si in strainatate atat cat este valabil in tara... Daca e valabil 10 ani sau 5 ani, nu scade valabilitatea in momentul in care iesi din tara.