| alex癌 a întrebat:

Avarie auto
Salut, azi am avariat o masina am rezolvat amiabil, (eu am fost de vina) si am completat tot a ramas sa faca poza...
Eu lucrez ca sofer la panificatie si asigurarea ii trecuta pe numele patronului, Patronu o sa trebuiasca sa plateasca ceva? (am inteles ca o sa platesc un pic mai mult la asigurare)ii adevarat. Masina pe care o conduc nu-i avariata tare semnalizarea si oglinda ii sparta am piese de rezerva asa ca nu ma costa nimic Deci in final vreau sa stiu patronu meu trebuie sa plateasca ceva, ca sa stiu cat imi ia din sala

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca masina e asigurata de ce sa mai plateasca... doar asta e rolul asigurarii in final

| mihai69 a răspuns:

Va plăti pe viitor mai mult pentru RCA, pentru că făcând un accident din vina ta, în loc să i se scadă costul asigurării viitoare, aceasta va crește cu câteva puncte malus. Diferența o poți afla direct de la asigurător, cu un simplu telefon sau mail.