| patriciatimeea a întrebat:

Bmw 320 (din 2000) vs Peugeot 407 (din 2005).
Avantaje si dezavantaje.
Multumesc.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Hmmm ai de ales intre o masina de 10 ani si una de 15. In mod sigur peugeot ul ala are mai putini km si e intro stare mult mai buna

| MariusF23 a răspuns:

407-le e mai nou, sanse mai mici sa se strice ceva la el. Depinde ce motor are, ca poate avea si 2.8 benzina care spala pe jos cu 2.0 benzina de la bmw.

| AndyPeScurt a răspuns:

Toti spun ca mai bine alegi peugeot ca e mai nou dar am vreo 4 prieteni care au avut problema cu electronica si cu motorul.
Poate daca alegi pe benzina nu stiu dar ferestete de motoarele 2. 0HDI 170cp sai 136cp.
Bmw-ul numai daca e cumparat din Germania.
Ca daca il iei din Romania exsista riscul sa-l iei cu turbina sparta si cu minim 100. 000km dati inapoi.
Nu stiu uitate si la un Golf 4 din 2006 model ATLANTIC 1.9 TDI 131cp sau la un model PACIFIC 1.9 TDI 101cp.
Sau la un passat din 2003-2004 1.9 TDI 131cp sau la unu cu 101cp...
Bafta