| Trefla a întrebat:

Bun, asta dovedeste inca odata ca first bike e de cacao...nici dupa 100km s-a stricat motoru(Numai da scanteie desi bujia nu e umda si curge benzina de la carburator. Ce dracu o avea?:l

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Se stia cat de bune sunt produsele First Bike. Este fisa de la bujie sau bujia, verificale pe amandoua, eu cred ca fisa!

| a1doru a răspuns:

Schimba bujia, verifica fisa de la bujie si bobina.

| rossi46 a răspuns:

Cel mai probabil e de vina fisa. Scoate capatul fisei de pe bujie si vezi daca mai face contact. Stiu pe cineva cu un scuter de la aceeasi firma caruia i-a iesit fisa de pe bujie de la vibratii etc. si i-a luat ceva sa-si dea seama. In fine, ideea e ca nu cred ca bujia e de vina ca nu da scantee, cred ca fisa nu da curent la bujie.

| RS4 a răspuns:

Daca ai stiut ca e de "cacao" trebuia sa mergi pe altceva! nici eu nu sunt bogat, dar merg pe principiul "sunt prea sarac ca sa imi cumpar lucruri ieftine"! bafta!

| Draagos a răspuns:

Cine te-a pus sa alegi firma aia...e copie a DHS ...proaste toate produsle happy