| Delly29 a întrebat:

Bunã seara, am de gând ca în viitorul apropiat sã achizitionez un renault megane 2 din 2008 cute motorul de 1.9 dci de 131 cp.Ce pãrere aveti despre acest model,este fiabil, consumã putin, îsi meritã banii? Astept pãrerile voastre bye bye.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Renault megane 2 este o masina destul de maricica, iar la 14 ani vechime este destul de uzata, deci va consuma mult petrol si probabil ca va trebuiis a bagi bani in motorul ei la vechimea asta. Nu cred ca merita sa o cumperi.

Recomand o masina micuta, dar mult mai noua si nu atat de uzata, poate la 6-10 ani vechime, cu motorul de 1.4 sau maxim 1.6 ca pretul la benzina va sarii in aer in perioada urmatoare.
Dolarul este deja la acelasi nivel cu euro!

| sierra1 a răspuns:

"renault megane 2 din 2008... îsi meritã banii"

care/câți bani?
La vârsta ei - mai are puțin și face majoratul - n-ar trebui să coste mai mult ca un tv bun-bun

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E ok.
Caroseria misto, fara probleme cu rugina, si cu o suspensie reusita.
Motorul 1.9 e ceva mai fiabil decat 1.5, pentru ca are injectoare Bosch. Cele Delphi (la 1.5) sunt mai sensibile.
Eu zic ca merita banii, pentru ca e un model ieftin si bun.
Parerea mea e ca orice nu e din grupul VAG isi merita banii laughing

| Ghicica_Silviu_1984 a răspuns:

Recomand dar motorina bun rau consum decent

| victorsogepola a răspuns:

Ia-ti pa gaz