| Jobu a întrebat:

Am 17 ani si mai am 2 luni si fac 18 si vreau si eu un motor ca toata lumealaughing (ca pasiunea pentru. motoare e foarte mare)... dar tata zice ca nu vrea sa ma stranga cu lopata de pe asfalt laughing) cum l'as putea convinge sa imi cumpere un motor? aa si am uitat inca ceva am si boala vitezei laughing)

Răspuns Câştigător
| Ro_3405 a răspuns:

Mai bine nu il convinge. laughing

6 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

Prietene inainte de a te urca pe motocicleta trebuie sa te gandesti foarte bine la faptul ca ori de cate ori iesi cu masina sau motocicleta exista posibilitatea sa nu te mai intorci acasa. Ai o viata de trait nu merita ca la 18-19 ani sa sfarsesti pe marginea strazii si sa lasi in urma ta numai o cruce de fier pe marginea strazii. Convinge-l sa iti ia o motocicleta si demonstreaza ca tu meriti aceea motocicleta si ca vei face tot posibilul sa te intorci acasa intreg. Numai ca mereu vei gasi soferi care nu respecta motociclistii si care nu au nici un respect fata de ceilalti participanti la trafic.
Nu incerc sa te fac sa te razgandesti si sa nu iti cumperi motocicleta, si eu sunt pasionat de ele si vreau sa imi cumpar cat mai curand o motocicleta. Daca iti cumperi motocicleta sa nu te zgarcesti la echipamentele de protectie, niciodata sa nu pleci fara echipament complet. Drumuri bune si asfalt uscat dupa ce iti cumperi.

| PolistuX a răspuns:

Pai uite si eu vreau sa imi iau un moto de cross si l-am comvins pe tata cand era beat sa imi ia unuwinking
sau inca ceva spune-i niste bancuri inainte sa ii zici ca vrei un moto pentru ca oameni sunt mai receptivi cand sunt bine dispusi

| Reek54 a răspuns:

Mda. stiu cum e cu parinti astia, mai bine strangi tu bani. si iti iei singur, apoi daca iti ia el. va astepta anumite favoruri din partea ta. si alte cele, pentru ca na. asa sunt parinti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun.pun pariu ca nici tu nu vrei sa fii strans cu lopata de pe jos.si imi pare rau, dar daca vrei sa fii intreg, lasa viteza.scuze,dar tatal tau are dreptate."FARA VITEZA!"

| Jobu explică:

Daca zici tu...tongue

| Jobu explică:

Multumesc pentru. sfaturi si am intels care e treaba cu ele dar cred ca e mai buna o masina sad (tata mi-a facut alta oferta... a zis ca imi cumpara 2 masini in loc de o motocicleta) tongue Multumesc inca odata pentru. sfaturi si imi pare rau ca i'am dat funda lu Ro are trebui sa eu dau lui lui COVEXROBU sad