| Dn_Anatol_2000 a întrebat:

Bună, am 19 ani, am nimerit într-un accident rutier.
Nu eram cu mașina proprie, s-a constatat că eu sunt vinovat, asigurarea este doar pe stăpânul automobilului, deci reiese că eu trebuie să fac ambele mașini.
Ce ieșire pot gasi in cazul in care eu nu pot să găsesc deloc banii?
Am nevoie de undeva 3500 euro pentru a restaura ambele mașini dar eu nu muncesc, nu am de unde lua așa sumă de bani.
Ajutați-mă vă rog cu un sfat bun și serios.
Rog seriozitate, mersi anticipat!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cauta-ti de munca si vei avea poprire pe salariu cativa ani buni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai, masina are RCA. Asa ca rca va repara masina victimei. Cat despre masina pe care o conduceai te înțelegi cu proprietarul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar tu ai permis de conducere? Cum ai nimerit in accident, te a aruncat cineva in accident? Nu, tu ai produs accidentul, sunt sigur ca erai si băut, si ai condus cu viteză ca nebunul, acum din păcate esti bun de plată, părintii tai ce au zis cand le ai povestit cum ai nimerit tu asa nevinovat in ditai accidentul.

| johnnny123 a răspuns:

Ce sfat bun și serios vrei să primești?

Nu toate lucrurile au o rezolvare simplă și comodă. Unele se rezolvă extrem de greu sau nu se rezolvă deloc. Iar tu pari genul care se bagă singur în cele mai proaste situații posibile.

Ba lași niște șarlatani să înscrie mașini pe numele tău pentru un rahat de 100 de euro, ba te urci la volanul unei mașini care nu-ți aparține și produci ditamai daunele.

Ești bun de plată și nu ai altceva de făcut decât să găsești 3500 de euro. Găsește-ți o slujbă sau împrumută-te de la părinți, alte variante nu prea există. Trebuia să te gândești la asta înainte.