| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am achiziționat un Nissan qashqai 1. 5dci 106 cp 2010 și mi se pare ca trebuie sa folosesc puțin mai multa forta ca la fost mașină, o Skoda Fabia din 2003.
Domnul de la parcul auto a zis ca asa ii la SUV-uri și ca ei au făcut revizia și au schimbat toate cele necesare când au adus mașina în țară, plus ca îmi dau și mie o copie cu tot ce s-a schimbat.
Întrebarea mea: Este normal sa fie puțin mai greu de apăsat ambreajul sau sa-mi fac griji?
Urmează sa o duc la RAR, au sa-mi spună dacă sunt probleme la ambreaj?
Mulțumesc, aștept un răspuns.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

"Urmează sa o duc la RAR, au sa-mi spună dacă sunt probleme la ambreaj?"

aici, nu!

in rest s-a zis masinile difera intre ele, cutii diferite, greutati diferite, numai spun la masinile sh ca mai pot exista si diferente de alta natura in conformitate cu uzara acelei masini
dar stai linistit nu inseamna ca masina ta are ceva

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ambreiajul diferă la fiecare mașină.
Nu, rar nu îți face revizia la mașină.

| adryang78 a răspuns:

Nicio mașină nu seamănă cu alta, chiar dacă ar fi de același tip. Mai ales la pedalier. Nu este nimic anormal.