| Pandele_Bogdan_1998 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Am construit cu ajutorul unor cunostinte un kart cu motor de 7cp si vreau sa stiu daca este legal sa merg cu el pe drumuri publice (trotuar, pista de biciclete, sosea). Am14 ani.

Răspuns Câştigător
| Laur195 a răspuns:

Normal ca nu ai voie sa iesi cu el pe drumuri publice, in primul rand nu e inmatriculat, si nici nu cred ca ar fi posibil...si in al doilea rand ai 14 ani, ce vrei tu sa conduci la varsta asta? Nu detii nici un permis de conducere

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu, nu este legal sa circuli cu el, nicaieri pe domeniul public.