| Rebecca_Maria_Frusina_1980 a întrebat:

Bună, am un audi a6 2.0 DIESEL 2005 am notat ca in ultimul timp dar nu tot timpul cand merg de la vitezele a 3-a in sus imi trepideaza motorul la 2000 de turati pana la 2500 după dispare accea trepidare. De cele mai multe ori face in viteza a 4-a dupa ce merg peste 50 km. Multumesc

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Motorul, cutia de viteze au fost vreodată revizuite total? Sau doar lucruri mărunte, de revizie? Este nevoie de o revizie totală! Vibrațiile pot fi fie de la garnituri, bucșe distruse, șuruburi slăbite! Sau ceva mai grav pot însemna aceste vibrații, o defecțiune mecanică majoră, la cutia de viteze. Are 14 ani vechime, totuși!