| Quadd a întrebat:

as vrea sa stiu daca printre utilizatorii acestui site este cineva care a incercat sa faca un buggy dintr-o dacie sau eu stiu, din alta masina.
Am acasa o dacia 1310 din 90 cred..si am un renault 19 din 87 motor de 1.9 diesel.Ambele motoare pornesc,si din unu dinre cele doua m-am gandit sa fac un "buggy",deci nu vreau ceva extraordinar. vreau ceva mai simplu,singurul lucru mai dificil ar fi sa schimb motorul la dacie pe spate, mentionez ca nu vreau sa schimb mare lucru, i-au jos aripile usile si altele ce mai tin de caroserie si as vrea sa pun motorul pe spate.am ceva cunostinte de mecanica.as dorii niste idei.nu vreau neaparat pentru off road, as vrea mai mult pentru drumuri neasfaltate si forestiere pentru o plimbare de duminica.care ar fi mai usor de modificat? renault 19 sau dacia 1310?
astept niste pareri

2 răspunsuri:
| godzila007 a răspuns:

O dacie are motor de 1.4/1.2! Un Renault de 1.9! eu zic sa iei motorul de pe Renault si sa il puii pe sasiul de la dacie! Caroseria Renault-ului o poti vinde! Faci ce vrei! Mult noroc!

| Quadd explică:

Da,dar chestia este ca oare pot sa pun motorul pe spate?