| FORMULADTI a întrebat:

Buna baieti, am asa o problema la scuter : Linga picorusul din stinga adice cel care il sprijini imi curge unsoare de undeva si nu stiu de unde sad. am mai observat azi ca si ceva compresie din motor iese pe undeva desup. ce poate fi sad? tin sa mentionez ca scuterul merge perfect. FUNDA!

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pot fi multe motive din cauza carora sa piarde ulei, nu poti stii pana nu vezi, cel mai probabil este ceva spart dar nimeni nu iti poate spune ce fara sa vezi!

| a1doru a răspuns:

Daca curge unsoare nu e nicio problema.probabil ca se topeste vaselina cu care e uns arcul de la bekila laterala.bine ca nu e ulei, ca atunci ar fi fost mai grav.schimbul la compresie, cand l-ai facut?, ca daca ai mai mult de 2000km sau 3 luni, e normal sa iese compresia di motor.rolling on the floorrolling on the floor

| EndOfJoke a răspuns:

Sa sti un lucru daca pierdea compresie nu mai mergea perfect. Daca imi spui ceva detalii mai concrete, cum ar fi ce marca este scuterul este pe carburator sau injectie.
Cand curge acea unsoare iese printre carene? Ia pune degetu putin si vezi ca poate fi antigel(in caz ca scuterul este pe apa)sau poate fi lichid de frana.
Da carenele jos si urmareste de unde se scurge.
Bafta multa

| MajorAsshole a răspuns:

Unsoarea e de porc, de pinguin sau de foca?