| 123456_9946 a întrebat:

Buna,cate ore de condus in oras trebuie sa ai ca sa dai orasul daca ai luat sala?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Undeva in jur de 30

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

30 de ore sunt obligatorii.
In momentul in care inregistrezi dosarul la permise, ca sa sustii examenul teoretic, trebuie sa fi terminat cele 30 de ore de conducere, si cursul de legislatie.
Deci, daca ai dat sala, dosarul tau este deja complet, adica teoretic ai facut si cele 30 de ore. Practic insa, si eu am terminat conducerea dupa ce am fost admis la sala, pentru ca instructorii intocmesc dosarele mai repede, ca sa nu asteptam cate 6 luni pentru permis.

| OldSoul a răspuns:

Salut, daca stiu bine, din timp ce ai dat sala teoretic ai toate orele pentru oras.

| nikname a răspuns:

| abramburel a răspuns: