| CRISTINAMIA a întrebat:

Bună!
Ce părere aveți despre Peugeot 508, 1.9 TDI din 2012-2013? Își merită banii?
Sau Ford Mondeo din 2012-2013, 1.9 TDI?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. In primul rand cred ca nu exista 1.9 TDI pe nici una din masini. Probabil te referi la cel 2.0 HDI care prin coicidenta e acelasi motor facut de Peugeot dar instalat si pe Mondeo. Deci ca motor sunt aceeasi chestie. Personal as lua Fordu fiindca is masini mai cunoscute deci gasesti piese destule si mecanici.

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Pentru fițe 508. Pentru familie Mondeo.
Spun acest lucru deoarece modelul 508 este mai mic ca spațiu interior și la portbagaj.
Modelul Mondeo este mare ca spațiu interior, portbagaj. Iar versiunea kombi de la Mondeo e alături de Passat unele dintre cele mai spațioase modele de pe piață.