| AlexandruPopescu7 a întrebat:

Buna dimineata, am un golf 5 1, 4 16v, am schimbat uleiul, filtrul de ulei, filtrul de aer, filtru de polen, si nu stiu daca trebuie si cel de combustibil, stie cineva?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Filtru de aer se schimba daca este cumva imbiscsit cu praf.Il scoti afara il pui in lumina soarelui si te uiti pe partea cealalta. daca vezi lumina puternica e bun, daca nu prea vezi mare lucru il schimbi.Filtru pentru cabina il schimbi doar daca esti curios, iar cel de ulei il schimbi odata cu schimbul de ulei.Filtru de benzina il schimbi doar daca e cazul, iar acum nu cred ca este, asta daca nu ai MIL aprins.Cind filtru de benzina se infunda vei avea la bord lumina aprinsa. Unde mai pui ca filtru asta e pe undeva pe sub masina daca nu ma insel, spre rezervor, peacolo cu toate alea purge canister, valve bla bla.

| kar1GaNNN a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa-l mai schimbi si cel de combustibil daca ai spus ca le-ai schimbat pe toate celelalte, e suficient atat.

Dar poti sa il schimbi ca nu e un lucru rau.

| MariusF23 a răspuns:

Depinde cand a fost schimbat ultima data