| Ana923 a întrebat:

Buna, îmi poate spune cineva care ar fi problema la un land rover range rover 2009 rrs2.7, nu vrea să pornească, se aude doar acel" clank" la Electromotor, țin să Menționez că deja am schimbat Electromotorul si bateria, știe cineva o rezolvare?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Masina trebuie dusa la reprezentanta ei, nu data pe mana vreunui vecin, prieten sau neica nu stiu care.
Este totusi o masina veche si uzata, daca-i din 2009 deci trebuei revizie si reparatii seriose la ea.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai invartit motorul manual, sa vezi daca nu e blocat?
Daca totul e ok, eu as incerca un al doilea electromotor. Nu ar fi prima data cand inlocuiesc un demaror mort cu alt demaror mort. Mai ales daca vorbim de unul "reconditionat" de electricienii din epoca de aur, care mai mult strica.