| anonim_4396 a întrebat:

Buna ma numesc Gratiela. As vrea sa stiu si eu daca mai pot face ceva la telefonul meu daca mia cazut in apa? Am telefon Lg GT505 sunt multumita de el dar acum nu stiu ce sa fac. Ma poti ajuta?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Avand in vedere ca ai postat la auto-moto, ai putea trece cu masina peste el.
Pana atunci, desfa-l bucati si insira-l pe calorifer. Lasa-l vreo trei zile la uscat. S-ar putea sa iti mearga, daca nu slabe sanse sa ti-l mai poata repara cineva.

| simina a răspuns:

O, da, sigur ca poti sa-l arunci la loc in apa sau la gunoi

| fastlane a răspuns:

Depinde cate timp a stat in apa daca nu a facut prea mult scurt circuit si daca i-ai scos bateria la timp incearca sa il usuci cu feonul si sa il lasi sa se usuce bine in vreo 3-4 zile poti sa bagi bateria inapoi si o sa mearga am patit si eu de vreo 2 ori si dupa aceea mi-a mers

| wanda a răspuns:

Daca zici ca l.ai scapat in apa inseamna ca a intrat tot nu?
a stat mult? daca nu trebuia sa ii scoati imediat bateria si sa il usuci fff binewinking

| al a răspuns:

Incearca sa il usuci poate isi revine cu foenul

| liviu96 a răspuns:

Baga-l intr-un bol plin cu orez acesta va absorbi apa din telefon. am citit in ziar despre asta.