| Dani921 a întrebat:

Buna seara, am o mașină înmatriculată în Spania pe numele meu de 3 ani.Am facut programare pentru numere rosii și rca pe șasiu în vederea înmatriculării.Pana iau numerele rosii pot circula cu rca și numerele spaniole?.Nu mai am asigurare din Spania, am oprit-o.Multumesc!

1 răspuns:
regis
| regis a răspuns:

Poti circula cu RCA in vederea inmatricularii, cu conditia ca masina sa fie inca înmatriculată in Spania.
De asemenea, unii asiguratori cer ca masina sa fie luata in evidență la taxe si impozite, dar asta se întâmplă in mod normal inainte de emiterea politei (iti cer fisa de înmatriculare la emitere).