| Moldoveanu15 a întrebat:

Buna seara, la o mazda 6 2.2 am reconditionat turbina la alt service decat cel obisnuit, problema e ca dupa reconditionare masina nu mai trage la fel. Am avut ceva probleme si cu dpf-ul. Am rezolvat probleme cu dpf, iar acum am pe tester eroare p0341(ma gandesc unde masina e limitate si nu trage). Oare o schimbare a uleiul+turbina ar rezolva situatia? Astept parerile voastre pls

1 răspuns:
| bastianfritz1977 a răspuns:

Verifica debitmetrul de aer! problema pare a fi de la imbacsirea dpf nu de la turbina!