| Savarina2016 a întrebat:

Sunt Savarină... şi vreau sa va cer parerea(pasionatilor)...
Vreau să mi iau o maşină dar nu ma pot hotărâ..am cautat pe siteuri. gasesc pareri pro contra pentru ambele masini
Deci..nu pot alege intre audi a6 2.0 si bmw 520d... an 2005-2009 dispun de 8000€
Vreau argumente. daca se poate de la persoane care stiu ce vorbesc(pers care poate au incercat ambele masini sau macar 1 din ele )

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zic ca sunt 8000 euro dati degeaba. In pretul ala iei o masina din cele doua cu peste 250.000 km. Chiar nu cred ca renteaza sa iei o masina atat de fugarit doar sa scrie A6 sau seria5 pe ea

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vezi ca 2.0 TDI din perioada aia a avut ceva probleme... Intereseaza-te inainte, pe un forum VW/Audi.
Despre BMW nu ma pronunt, n-am avut treaba cu modelul de care esti interesat, insa daca ar fi sa compar modelele la care am avut acces, intotdeauna am preferat Mercedes. Deci, eu as recomanda un C sau E-klasse, motorizare sub 2.0 pentru taxe, diesel. Mercedes are confortul mult peste BMW, aderenta mai buna si piesele mai ieftine.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Una are tractiune anterioara alta posterioara.
Daca iti iei un Audi 1.8 tsi quattro ai 180 de cai si depasesti oricand in orice situatie ambele tractorase diesel dintre cele enumerate de tine.

| Spt_Bobo_1996 a răspuns:

Audi a6 2005-2008 au probleme la injectoare.
Piesele sunt scumpe..interiorul se strica repede.
Bmw au un plus cu distributia pe lant..sti ca nu dai 20 de mil odata la 2 ani sau 70k km. oricum daca nu dispui de buget pentru revizii etc. te sfatuiesc sa te reorientezi laughing..Am avut a6...Nu iti doresc sa ai ghinionul meu.

| bubu57 a răspuns:

Ia-ti masina care iti place tie