| iulain13 a întrebat:

Buna Tip, am achiziționat o motocicleta prin contract de vanzare -cumpărat a acum exact 22 zile. As vrea sa stiu daca e vreo problema daca o duc la RAR dupa perioada aia de 30 zile ( ținând cont ca eu momentan nu circul cu ea, si va ramane in garaj încă vreo o luna), si plătesc o contravenție sau ceva daca expira termenul?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu circuli cu ea pe drumurile publice nu este nici o problema.
Termenul de 30 de zile este pentru inmatriculare si nu pentru RAR.

| Spt_Bobo_1996 a răspuns:

Daca ai trecut-o la financiar pe numele tau, nu cred ca ar fi o problema.