| dreamer439 a întrebat:

am o intrebare legata de scoala de soferi. De la momentul inceperii cursurilor, daca sunt deja major, cat dureaza pana la terminarea orelor de legislatie si condus? Poate dura mai mult de o luna jumatate? Si de asemenea, ca detinator de permis, consideri ca intrebarile de la sala au fost usoare/ grele? Sau mai usoare decat un eventual chestionar drpciv? Multumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cat de aglomerat este instructorul, intre 1 luna si 3 luni.
Apoi dureaza programarea la examen care depidne de cat de aglomerat este sediul Politiei rutiere, din zona unde locuiesti.
Intrebarile sunt foarte usoare daca pui mana si inveti LEGISLATIA rutiera, din scoarta in scoarta, pentru ca abia atunci vei stii cum sa aplici corect, regulile de circulatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întrebările de la sală au fost de aceeași dificultate cu a întrebărilor de pe site-ul oficial drpciv...dar acum depinde ce îți pică ție. Mie mi s-a părut mecanica destul de aiurea, în rest a fost plăcut să mă pregătesc din chestionare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal din a doua zi ar trebui să mergi la ședințe, dar na cum la noi totul e împrăștiat...
La sală dacă nu ai emoții și nu ai palpitații, poți trece ușor. Bineînțeles dacă ai învățat.