| razvan9993 a întrebat:

am un ford focus 1.8 tddi de 90 cai din 2001 si in timpul mersului mi se opreste si porneste, cand a pornit aprinde toti martori de bord si apoi merge normal pana ce face iar, pompa de injectie a fost dusa la reconditionat si a mers o saptamana fara probleme apoi a inceput sa faca iar. Ce as putea sa ii mai fac? Va multumesc!

2 răspunsuri:
| 17Ioana a răspuns:

Baga benzina de calitate, cea mai scumpa si vezi daca mai face asa.
Daca problema persista, mergi la alt service si spune-le problema, sa o puna pe tester si vezi problema, posibil pompa sa trebuiasca schimbata, injectoarele...

| DarkCrucifix a răspuns:

Masina trage bine? Porneste bine? E posibil sa fie infundat un furtun de alimentare, tur sau retur. Ori filtru de combustibil, cand un motor se opreste in mers ori nu primeste combustibil ori iti face figuri un sensor care e esential pentru pornire. Cum ar fi senzorul de RPM. Poate sa fie si pompa infundata bineinteles, mie mi s-a intamplat.