| ThePain a întrebat:

am un subwoofer auto,as avea nevoie de putin ajutor la montare, are doua borne una naegra si una rosie :cate cabluri imi trebuie?, trebuie cuplat direct la baterie sau casetofon? Nu am amplificator si nici nu o sa ii pun, vreau un raspuns care sa nu implice amplificatorul.

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Fără amplificator, nu faci altceva decât să-ți arzi casetofonul.
Dacă totuși vrei neapărat să-l pui, atunci trebuie să iei firele de plus de pe două canale (stânga-dreapta) și le conectezi la cele două borne de la woofer.
Dacă ai boxe doar pe față, atunci folosești canalele de spate pentru woofer, dacă ai și boxe pe spate, atunci în mod sigur o să arzi casetofonul.

| ombladon a răspuns:

Se vede ca nu te pricepi deloc, mai bine mergi la cineva care se pricepe.