| Petrica123 a întrebat:

Am un VW Sharan din anul 2001.Motot 1.9 TDI.
Cu ceva timp in urma i-am pus un Turbo nou.
L-am dus la un mecanic,i la schimbat si in spre drum spre casa mi-a urcat apa, dar nu m-a anuntat(inainte ma anunta).M-a anuntat cand a ajuns apa la 130 DE GRADE.Tot imi spunea,, STOP,, in bord...

1. Oare am ars garnitura la chiluasa?
2. Daca ii arsa, masina m-ai baga caldura?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa se intampla cand iti repari masina la service ul din coltul blocului. Acum du o la un mecanic care chiar stie ce face.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Probabil s-a ars, da-o in ma-sa, doar n-o s-o mananci sa te deranjeze amareala. Masina oricum o sa dea caldura, doar e 'folcsvagan tedei', mashani waiwinking
Vezi-ti de treaba, sidiurile sa nu fie zgariate

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Daca ai fiert motoru l-ai calat si poti sa-l arunci.