| jijel112 a întrebat:

Anul acesta as vrea sa-mi cumpar o masina. O masina mai micuta, consum mic, anul 2000-2004. Sunt dispus sa platesc in jur de 2000 de euro. Eu m-am gandit sa cumpar un Vw Polo sau un Opel Corsa. Ce sfaturi puteti sa-mi dati? care ce avantaje are? Ce alte masini ati putea sami sugerati?

Răspuns Câştigător
| GabiCh a răspuns:

Opel eu zic sa nu-ti iei ca nu sunt prea bune.Ai putea sa iei un VW Polo Bluemotion(pe motorina) daca motorul ar fi de 2.0 ai avea 110CP ceea ce e foarte bine la o masinuta mica...Sau ai putea lua una pe benzina, dar motorina e mai fiabila.

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Nissan micra.o gasesti si la 1000 euro de prin 98, sunt economice.nu-ti lua fiat.

| Claudiu15g a răspuns:

Eu iti sugerez un Fiat Punto Classic. Este compacta, consum rezonabil si are demaraje bune. Eu am un punto classic din 2006, nu am facut decat 42. 000km cu el. consumul mi se pare destul de ok aici in oras cand este aglomerat iti scoate o medie de consum cam de 10l la suta de km, la drum lung in jur de 4-5, intretinerea este ieftina. eu zic ca se merita.

| Adelin73 a răspuns:

Eu am opel corsa cu motor de 1.0 si sunt foarte multumit de el, l-am luat acum 2 luni de la un prieten cu 2400 eoro dar arata impecabil.