| denisamihaela a întrebat:

Ce părere aveți de un Renault Laguna 1.8 GPL din 2004? E fiabila, este buna ca motorizare?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Este, am avut un megane motorina 1.9 si merge stas in ziua de azi e din 2001 dar nu-mi mai trebuie

| DaniTDCI a răspuns:

Buna, nu, de oarece e pe gpl, gazul fiind mult mai uscat decat motorina sau benzina, ceea ce va duce la o uzura prematura a blocului motor

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Te sfătuiesc sa cumperi o masina dupa 2009. Poti gasi masini bune si cu 3000€.GPL la un motor mare nu suna bine, i-a masina cu diesel si nu mai mult de 1.7.Nu ai ce face cu 1.9, iti va cere sa o plimbi mereu la viteze mari si la drumuri lungi, doar daca nu doresti sa pleci in alta tara cu ea, atunci e bunahappy

| bogdan456 a răspuns:

Nu am auzit lucruri bune despre acest motor de aceea mai bine alegi 1.9 dci care e pe diesel si consuma si puțin sau daca vrei benzina lați laguna 1.6 in niciun caz 1.8