| adiiederan a întrebat:

Buna TPU cum trebuie sa fie boxele de medii, inalte si filtrele in comparatie cu boxele de joase? Exemplu daca am boxa de 75W 4 ohmi si 16.5 cm diametru?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sistemul de difuzoare trebuie sa fie bine proportionat pe masina ca dimenstiuni si cu playerul ca putere. Playerul nu are mai mult de 4 x 25 w rms ( desi scrie ca e 4 x 50w ) si daca ai doar mediiel sau joasele 2 x 75 W este prea mult. Eu nu cred ca ai unde sa le pui in primul rand. Foarte putine masini au si medii si joase si inalte si multe au modificate panourile de usi sau bordul.
Eu as folosi un sistem de difuzoare de 2 twetere ( pe bord ) si 2 medii ( in usi ), iar daca nu te satisfac, mia bagi un subwoofer cu statie in portbagaj.
Nu uita ca totul trebuie sa fie isonorizat sa nu zdrangane nimic.
Ex : http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare_auto/Pioneer/TS-A/TS-A130Ci/

| emilitalia a răspuns:

Cred ca cel mai bine este sa mergi la un magazin de specialitate si sa ii explici celui care este acolo despre ce anume este vorba. Ei sigur stiu ce trebuie sa cumperi.Bafta.