| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa imi cumpar o masina la mana a doua si vreau sa stiu si eu parerile voastre despre golf5 1.9 tdi 105 cp an 2008 daca merita investitia,avantaje, dezavantaje, consumul sau daca recomandati alt model de masina

Răspuns Câştigător
| valentinatvd a răspuns:

Detin acest model de un an de zile. N am avut nici o problema cu ea pana in prezent. Consum de 4.2-4.8 drum lung si nu sare de 7-8 nici in oras la ora de varf.

1 răspuns:
| nicusor222 a răspuns:

Da. Probabil ai auzit ca si mine de motorizarea asta ca ar fi foarte buna 1.9 de 105 cai.
Vecinul meu are acest model și din păcate nu știe cum sa îl vândă mai repede ca nu se mai poate cu ea.
A picat : VOLANTA, DPF, TURBINA ȘI 2 INJECTOARE.
Oameni buni, wv nu mai e ce a fost odată... acele golf 3. uri care au fost mașini de milioane. S.au dus acele vremuri iar mașinile din ziua de azi sunt sa facă norma.
Eu îți recomand sa te uiți si la Ford (focus, mondeo ) eu dețin un focus și recunosc ca în 4 ani s-a dus alternatorul (a picat dupa 3 luni de la cumpărare, mașină din Germania adusa ). În rest mașina merge și trage de rupe. Iar aspect atât la exterior cât și interior face wv. Și garantez asta.
Și sa nu uiți un lucru.
ATATA TIMP CAT MASINA E SH SA TE AȘTEPȚI SA PICE CV, CA NIMENI NU O DA DE BUNĂ, DAR măcar sa fie costul ieftin și sa îi dai de cap. Te pup și succes în alegerea ta.