| GabiGabi234 a întrebat:

Vreau sa stiu cat consuma si cat impozit platesti la un bmw 530 din 2000 cu motor de 2.5. Si de cati bani ai nevoie sa-l inmatriculezi pe numele tau.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Impozitul e in jur de 1100 ron,

taxa de timbru o calculezi singur aici

https://static.anaf.ro/......_2016.html

iar consumul nu vad de ce te-ar interesa atat timp ca iti iei o masina cu un motor asa de mare

| EneCristian a răspuns:

Clar consuma si el 10% 13% cam pe aici impozit se va pune cu taxa si inmatricularea tot asa se calculeaza legat de taxa cauta pe internet daca gasesti acele site-uri ce iti calculeaza in functie de masina.

| Alexandru1997G a răspuns:

Vezi si cu asigurarea cum faci. Daca ai 18 ani o sa te rupa. Daca o pui pe numele cuiva mai batran o sa fie mult mai mica