| Monica_3326 a întrebat:

love struck

Ce materii o sa am daca dau la un liceu cu profil uman, filologie?

Multumesc anticipat!:*

Dau fundita big grin

Răspuns Câştigător
| NicoleTheEnd a răspuns:

Deci. Romana, 2 limbi straine, latina, matematica, fizica, chimie, biologie, istorie, geografie, educatie pentru societate, religie, educatie muzicala, educatie vizuala, educatie fizica, tehnologia informatiei si a comunicatiilor. se dau teze la: romana, prima limba straina, latina, istorie/geografie. E posibil sa ai si un optional.

Sper ca te-am ajutathappy
Mult succes!
Fundita, daca se poate? pls

5 răspunsuri:
| Sunshinee a răspuns:

Vei avea cam aceleasi materii ca la celelalte clase, mai putin informatica, dar profilul se axeaza pe romana, limbi straine, istorie si dintr-a 11-a nu mai faci mate, chimie, fizica, ci iti alegi tu obiectele pe care vrei sa le faci. Bafta!

| SoundTapes a răspuns:

Romana.
Istorie.
Geografie... parca.
Si astea.
thinking

| Alyn13 a răspuns:

Deci o sa ai aceleasi ore ca in clasa a 8. Chiar si latina pentru ca este legat de filologie. Fundita?

| Ellenutssa a răspuns:

Vei avea in principiu cam aceleasi materii ca in generala, 2 ore de matematica, 2 de fizica, una de chimie, una de biologie. In rest celelalte sunt normale. Vei avea in plus o ora de latina. Incepand cu clasa a11a nu vei mai face nici o ora de matematica, fizica, chimie, biologie, in schimb vei avea mai multe ore de istorie si limbi straine (pana la 3 ore pe saptamana),+ optionale.