| PrecioussGirl a întrebat:

In curand voi incepe scoala de soferi si imi doresc foarte mult sa iau permisul din prima. Cunosc destul de multe persoane din jurul meu care au dat si a4a oara sala si au picat. As dori cat mai multe sfaturi din partea celor care au trecut prin asa ceva si au idee. Exclud total ideea de a da bani la traseu sau chestii de genul! Cum sa invat mai usor acel regulament? Nu de alta dar sunt multe articole. O singura data l-am citit.
Multumesc!

6 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Regulamentul, conduitatea preventiva, notiuniile de prim ajutor. Dupa care inveti indicatoarele in mare parte le-ai intalnit si le cunosti, dupa care faci 3-4 zile a cate 10 chestionare. Acesta ar fi ideal. Iar la traseu depinde cum conduci cat si de examinator.

| buzeduulci a răspuns:

Eu am luat din prima. si fara spaga. nu stiam ca se poate asa cevalaughing))

eu cand am dat sala, facusem deja peste 900 de intrebari din e-drpciv.ro
iar apoi am trecut la drpciv.ro
fa si cartea cu teste macar o singura data. eu am luat sala cu 24 si am intalnit aceleasi intrebari din e-drpciv.ro

cand am dat traseul m-a pus sa conduc cativa km, iar apoi mi-a zis sa fac o inbtoarcere din 3 miscari si ne-am dus inapoi si m-a pus sa parchez. eu am avut mari emotii caci baiatul la care am fost martora, l-a picat la o garare cu spatele. :-s
cand m-a pus sa semnez, mi-a zis ca sunt respinsa, si mi-au dat lacrimile. dar facea misto de mine politistul, caci aveam doar 9 puncte ca mi s-a oprit motorul[imi tremurau picioarele pe pedale de frica laughing))))] si am fost cea mai fericita cand a zis ca am trecut.big grin

am si eu colegi care au luat din aa2a, a3a... :d

bafta la invatat! big hug succes!:*

| buzeduulci a răspuns:

Eu l-am facut o singura databig grin

| callie2 a răspuns:

Pe http://e-drpciv.ro/ parcurgi mediul de invatare iar apoi faci 2 zile vreo 5 teste pe zi si iei sala fara probleme :) Prima data cand am dat sala invatasem legislatia si mai putin teste si am picat. Apoi am dat peste site-ul asta si am luat cu 25:) Apoi am picat traseul de doua ori dar asta e alta poveste:))

| KTAleen a răspuns:

Sora mea a facut doar teste online pe chestionare-auto.org si a luat din prima sala...

| elvisache a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa incerci sa faci teste pentru scoala de soferi asa inveti doar ce nu tii minte

Mult succes