| adryano_7970 a întrebat:

Buna vreau sa imi pun numere rosii pe masina timp de 1 luna pana o inscriu vreau sa stiu si eu daca trebuie platita asigurarea si rovignieta la aceste nr?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Asigurarea RCA trebuie platita, in schimb rovigneta este obligatorie doar daca circuli pe drumurile nationale sau pe autostrada.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Obligatoriu trebuie, asigurarea si rovinieta nu se platesc pentru numere ci pentru a putea circula legal cu masina. Numai bine!

| frvtel a răspuns:

Fara asigurare nici nu-ti da numerele.Cat despre rovigneta, nu-ti trebuie ca nu ai certificat de inmatriculare.

| Ingerasull99 a răspuns:

Din cate stiu, trebuie asigurarea neaparat, dar pe rovignieta aia, mai bine nu, eu merg fara, ca degeaba le dau bani ca tot gropile alea le iau!

| BreeTanner a răspuns:

Asigurare dah, pe minim 30 zile(undeva la 30lei)dar e destul de ieftin, acum depinde pe cat timpwinking. Sti u cum sunt asigurarile mai bine ca si mine. Pe 6 luni sau un an este undeva intre 100-250 lei.
Rovineta nu-i obligatorie, caci n-ai talon.
Sper ca am ajutat... Fundabatting eyelashes? day dreaming

| Tom a răspuns:

Iti trebuie atat asigurare cat si rovinieta chiar daca numerele rosii le ti doar o luna.Asigurarea si rovinieta se pot face pe o luna si nu costa asa mult.Si eu cand mi-am luat masina noua am avut numere rosii o luna si a trebuit si rovinieta si asigurare din cate imi aduc aminte