| Ionut_Ionu_1994_fVbz a întrebat:

am o intrebare,sper ca ma puteti ajuta, nu cunosc procedura.....Acum doua zile am fost implicat intr-un accident de circulatie(minor),politistul a decis ca a fost vina mea(lege de rahat),am fost nevoit sa ii dau asigurarea mea care nu este pe numele meu,este pe numele proprietarului, masina urmeaza sa o inmatriculez pe numele meu in 2 saptamani...as vrea sa stiu daca proprietarul masini v'a fi anuntat de incident si in cat timp?(stiu doar ca o sa ii creasca asigurarea la urmatoarea plata)

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va fi anuntat de accident, in cat timp depinde de firma de sigurari. In orice caz va afla sigur cand va merge sa-si faca o noua asigurare si va plati mai mult (i se va aplica regula malus).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sigur va afla cand il vor cauta cei de la asigurari