| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cu audi a4 avant s line 2002 automată, pompa de injecție nu mai functioneaza, as dori sa ma ajutati cu ceva informatii de unde pot lua o pompa noua pentru ea etc. Multumesc.

4 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Epiesa.ro sau te duci la orice service acolo unde o vei schimba si ti comanda ei ceva bun, recomand BOSCH daca mai vrei sa ti masina multa vreme. Consta in jur de 1200 de lei pompa si cu montaj te duce in jur de 2000 de lei

| shrink a răspuns:

Poti lua o pompa noua de la orice magazin serios de piese auto (nu e chiar ieftin). Mai ai variante sa trimiti pompa la o firma specializata de reparatii pompe.

| Mad1 a răspuns:

De ce nu o reconditionezi sau repari?

| NeaNicu78 a răspuns:

Nu lua o pompa noua, o trimiți la un service de pompe de injecție, ți-o testează și îți spune cât ar costa reparația, pentru că e posibil sa fie un lucru minor și să te coste puțin, iar o pompa noua e o grămadă de bani, una second-hand e loterie și cea mai buna varianta este recondiționarea, așa spun eu, tu poți alege varianta care îți place, din cate mașini am făcut, ceea ce ți-am spus eu e cea mai bună variantă, bafta și să auzim numai de bine.