| Dragooos a întrebat:

Am o skoda fabia 2002 1.4 benzina. De vreo 5, cand pornesc pozițiile nu mi se mai aprind luminile de pe butoane din interior si cele de la numărul de înmatriculare. Luminile din bord mi-au rămas la intensitate maximă dar cand pun contactul ele scad la minim (de-abia se aprind in bord). Tin sa mentionez ca ieri am rămas si fara baterie. Am verificat siguranțele care indicau pe schema masini si sunt ok. Păreri?

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Salut,

O posibila cauza poate fi si blocul de lumini.
Se mai intampla sa se strice contactele din interior si apar diferite probleme.
(Pe masina personala aveam probleme cu luminile de ceata si respectiv cu iluminarea blocului de lumini, dar si-a revenit pana la urma.
La o alta persoana nu-i pornea masina daca nu avea pusa pozitia, am ramas si eu uimit cand am vazut asta)
Ai putea incerca sa-l schimbi, daca cunosti pe cineva cu aceeasi masina incerci sa-l imprumuti pentru un test, sau daca nu cauti unul la dezmembrari si il testezi, daca problema dispare, il cumperi, daca persista inseamna ca cel mai probabil ai ceva probleme pe instalatia electrica.