| Valy_Valentin_1991_PbEu a întrebat:

am o suma de bani in euro si as vrea sa imi achizitionez o masina. Am de ales intre Audi A4 B8 an 2011 pe diesel si intre Citroen DS5 an 2012 tot diesel. Dati-mi un sfat ce sa aleg si de ce, ce costuri de intretinere sunt la ele si ce avantaje au fiecare. Va rog. Multumesc mult de tot.

2 răspunsuri:
| Ensiferum a răspuns:

CItroen? laughing fi serios ma faci sa rad! Am condus un astfel de citroen si e un gunoi pa propriu, multe masini second hand sunt mai bune ca un ds5 nou gen a4 2001 e mai bun plus ca materialele interioare sunt foarte ieftine si de proasta calitate si in exterior sunt foarte multe plasticuri care la impact pot fi fatale. sa nu mai vorbim despre uzura la citroen care lasa de dorit. AUDI nu se compara gunoiul propriu zis Citroen ds5, daca a aparut pe primele locuri la WRC nu inseamna ca produsele de serie sunt la aceleasi standarde.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

O cunostinta a trecut de la Octavia 2004 (panarame de masini), la A4 b8, si s-a ingrozit de cat de prost construit e Audi-ul.
Despre Citroen nu pot sa ma afirm, nici nu cred ca am urcat in vreunul, in afara de autoutilitare.
Eu m-as uita spre un Opel Insignia, Ford Focus sau Renault Megane.