| gabutzu a întrebat:

am un renault megane coupe si...cand am apasat pe butonul de la portbagaj sa-l deschid, s-a rupt ceva in mecanismul acela si de atunci butonul este liber, nu mai actioneaza nimic...stie cineva de unde pot achizitiona un nou mecanism?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Si un atelier privat il poate repara, mai ieftin si va merge bine.

2 răspunsuri:
| MariusF23 a răspuns:

Varianta do-it-yourself : te duci la dezmembrari, iti cumperi un mecanism de genul si il montezi tu.
Varianta mai usoara : te duci la Renault si te rezolva baietii.

| GeorgeH17 a răspuns:

Daca e deshidere electrica du-te la service la renault si te rezolva ei chiar si cu piese la mana a doua daca nu ai suficienti bani pentru una noua.
Daca e chestie mecanica gasesti piese la dezmembrari.
Eu am un megane break si se deschidea portbagajul singur dupa care nu mai puteai sa il deschizi deloc si am mers la renault si in 20 de minute l-au rezolvat.