| anonim_4396 a întrebat:

As vrea o parere de la cineva care are MATIZ,daca este masina de treaba " " si ce parere are asupra sa?! Mentionez ca as vrea sa imi cumpar matiz si nu m-am hotarat, sa vad prima data cateva idei.
Multumesc! funda+vot

Răspuns Câştigător
| Haha_Laur_1996 a răspuns:

Matizul este o masina de oras, atat este bun l-a ea. Ca in rest este slaba ( cp vreo 40 max.), rugineste dupa prima ploaie, iar daca suferi un accident mai grav ( doamne fereste) poti sa o arunci. P.S am avut un prieten care, cand si-a vandut Matizul in anunt spunea asa "Vand casetofon cu Matiz". Mai bine mai strangeti bani si ia-ti un hiunday i20.

2 răspunsuri:
| Execution a răspuns:

Pai matizul desi este o masina mica iti faci treaba cu ea nu te lasa si merita sa iti iei una big grin

| Pesha a răspuns:

Ce sa faci vere cu matizu. zici ca e cutie de cribit daca te pis la roata ei nu mai pleaca de pe loc..intradevar consumu e foarte mic dar in rest iti lasa de dorit.ia-ti mai bine un golf 3 19 tdi sh o sa fii mai multumit de 1000 de ori decat o cutie de conserva.