| paulwalkerfan a întrebat:

Cam cat ar costa asigurarea si rogvineta la un Opel Vectra C GTS motor 2.2? multumesc!

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Rovinieta e in jur de 130 de lei pe an, ca la orice autoturism.
Asigurarea depinde foarte mult de varsta soferului, e factorul cel mai important. Capacitatea motorului conteaza mai putin, iar ultima categorie se numeste "peste 2001cmc", deci nu conteaza ca e 2.2 sau 3.0, pentru asigurare este considerat autoturism de lux.