| samsoe a întrebat:

Imi poate spune cineva cat dureaza de obicei examenul auto categoria B, traseul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Ordinului MAI nr.268/2010, cu md. si compl. ulterioare, proba practica pentru categoria B dureaza minimum 25 de minute, citez:
"ART.19. Timpul afectat probei practice trebuie să fie de minimum 25 de minute pentru categoriile A1, A2, A, B1, B şi BE şi de minimum 45 de minute pentru celelalte categorii, iar distanţa parcursă trebuie să fie suficientă pentru ca examinatorul să poată aprecia aptitudinile şi comportamentul candidaţilor. Timpul de conducere nu include primirea candidatului, pregătirea autovehiculului, verificarea tehnică a autovehiculului privind siguranţa circulaţiei, manevrele speciale şi anunţarea rezultatului probei."

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate dura 2 minute sau 45 minute, depinde cate greseli faci, pe ce traseu te duci, depinde de dispozitia examinatorului

| Nimeni10 a răspuns:

CAt vrea politistul.

| CreepyCrow a răspuns:

Intre 15 si 30 de minute