| benassy69 a întrebat:

Buna ziua tuturor,

Am nevoie de un sfat din partea voastra. Am un Ford Mondeo din 1997 1.8 16V care este intr-o stare tehnica foarte buna din punct de vedere mecanic dar care ar un defect de natura electrica care imi da dureri de cap, cam de aproximativ un an.Problemele au debutat cu pompa de benzina iar acum nu mai porneste deloc dupa aproape un an de mers in service-uri si bagat o gramada de bani in ea.
Doresc sa o valorific dar din pacate, multumita noii taxe, nu am variante. Masina a fost luata din reprezentanta in 1997, deci are doar vama platita, deci in conditile acestea un nou cumparator ar fi nevoit sa plateasca taxa, care este apropiata de pretul de piata al masinii.

Va rog sa ma sfatuiti, care ar fi cea mai buna varianta pentru valorificarea acestei masini, fiindca la Shrot ma doar inima sa o dau.

Multumesc!

1 răspuns:
| OMEGALIN a răspuns:

Pai o poti pune pe diferite site-uri de vanzari auto si sa incerci sa o vinzi... daca nu se vinde datorita taxei poti incerca sa vorbesti si sa platesti si tu o parte din taxa, pentru a echilibra cat trebuie sa plateasca omul care o cumpara...