| Florin_Geantă_1996 a întrebat:

vreau sa inmatriculez o masina din Germania si vreau sa aflu toate detaliile, actele necesare, actele dintre mine si cel de la care am cumparat, unde trebuie sa ma duc etc. Tin sa mentionez ca am efectuat RAR-ul si ITP-ul si am tradus brieful mare si mic. Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| BassHunter13 a răspuns:

Pai daca ai facut Rar urmatorul pas este sa mergi la Anaf sa faci un dosar pentru Timbrul de Mediu. Dupa ce ti-au calculat mergi cu hartia la Politie si unde iti deschizi un dosar pentru inmatriculare..Achiti taxa de numere 42lei taxa de talon, si in 3 ore ai masina inmatriculata, asta doar dupa ce ai achitat taxa si astepti 3 zile!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci rca pe numele tau, mai platesti taxa de timbru, restul de taxe pe la cec si mergi cu toate actele la politie la inmatriculari

| Cosminel25 a răspuns:

Sas